e-biletylotnicze.pl
easyJet ogłosiły uruchomienie 3 nowych połączeń ze swojej bazy na lotnisku w Berlinie.

 • easyJet NAJWIĘKSZĄ TANIĄ LINIĄ LOTNICZĄ W BERLINIE - więcej połączeń z Berlina niż z Londynu Luton czy Londynu Stansted

  Warszawa - easyJet, wiodące europejskie tanie linie lotnicze ogłosiły dzisiaj uruchomienie 3 nowych połączeń ze swojej bazy na lotnisku w Berlinie. Od 21 września 2005 easyJet będzie latał z Berlina do Londynu Gatwick, Mediolanu Linate i Rzymu Ciampino.

  Zwiększenie ilości połączeń z Berlina Schoenefeld to dobra wiadomość także dla Polaków. Obecnie samolotami easyJet można dolecieć do Berlina 6 razy w tygodniu z podkrakowskich Balic. Ze względu na rozbudowana liczbę połączeń, Berlin to dokonały punkt na rozpoczęcie podróży do innych europejskich miast.

  easyJet jest obecnie największą linią lotniczą latającą do i z Berlina. Jest też najszybciej rozwijającą się tanią linią lotniczą na rynku niemieckim. Linia planuje dalsze zwiększanie ilości połączeń z Berlina - obecnie obsługuje 27 tras - czyli więcej niż z Londynu Luton i Stansted, a tylko o 1 mniej niż z Gatwick.

  Berlin jest obecnie największą bazą easyJet poza Wielką Brytanią. Pod koniec tego miesiąca, kiedy zostanie do niej dostarczony setny samolot, Schoenefeld będzie obsługiwał 10% wszystkich połączeń easyJet w Europie. Z 70 dziennymi lotami z Berlina easyJet planuje przewieźć w 2005 roku 3 miliony pasażerów.


  Ed Winter, easyJet dyrektor do spraw operacyjnych powiedział: Dzisiejsze oświadczenie, to dużo więcej niż tylko dobra wiadomość dla naszych klientów w Berlinie. To stworzenie 3000 nowych miejsc pracy, a także zaoferowanie ponad 3 milionom pasażerów możliwości podróżowania do wielu miejsc w Europie po wyjątkowo korzystnej cenie.