e-biletylotnicze.pl
RYANAIR – i o to chodziło!

  • To już drugi miesiąc, jak z wrocławskiego lotniska startuje do Londynu samolot niskokosztowego przewoźnika Ryanair. Efekty są imponujące. Każdego dnia Boeing 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie zapełniony jest w 90%.

    Połączenie lotnicze Wrocław - Londyn Stansted - Wrocław zostało uruchomione 24 marca br. Już od pierwszego dnia codziennie około godziny 13.00 halę odlotów międzynarodowych wypełnia liczna grupa pasażerów udających się do Londynu. Podróżują w różnych celach, głównie do pracy i do szkoły. Ale zdarzają się też tacy, którzy korzystając z atrakcyjnej oferty cenowej, wybierają się na weekend do Londynu. Tak po prostu - na herbatę, na spacer nad Tamizą. Pasażerowie zagraniczni stanowią ok. 30% i przyjeżdżają do Wrocławia głównie w celach turystycznych. W marcu i kwietniu br. średnie wypełnienie samolotu na trasie Wrocław - Londyn wyniosło 176 osób, a na trasie Londyn - Wrocław 160 osób. W ubiegłym roku regularne połączenia międzynarodowe z wrocławskiego lotniska wzrosły o 46%.

    Dotychczasowe zainteresowanie rejsami Ryanaira, a także uruchomienie przez Lufthansę trzeciego, codziennego połączenia do Monachium pozwalają prognozować, że trend wzrostowy utrzyma się również w bieżącym roku.

    Połączenie Wrocław - Londyn Stansted - Wrocław to czwarte międzynarodowe połączenie rejsowe z Portu Lotniczego we Wrocławiu. Z Wrocławia można polecieć także do Frankfurtu, Kopenhagi, Monachium i Warszawy, a rejsami czarterowymi w sezonie Lato 2005 do Bułgarii, Egiptu, Turcji, Tunezji oraz na Chalkidiki, Thassos, Kretę i Majorkę.