e-biletylotnicze.pl
Zmiany w Zarządzie easyJet

 • Spółka easyJet ogłosiła 16.05.2005, że ze Ray Webster ustąpi ze stanowiska Dyrektora Generalnego. Ray Webster zarządzał firmą przez ostatnie 10 lat, podczas których easyJet stał się wiodącą europejską tanią linią lotniczą.

  Ray zdecydował, że jest to najbardziej odpowiedni moment na to, by Spółka wybrała i mianowała jego następcę. Dzięki temu będzie mógł sprawnie przekazać obowiązki i dokończyć wybrane zadania strategiczne. W dniu mianowania zastępcy Ray złoży rezygnację z funkcji członka Zarządu easyJet. Jednocześnie do 30 listopada 2006, będzie nadal składał Prezesowi Zarządu raporty z wykonywanych zadań.

  Komentując, Colin Chandler, Prezes easyJet powiedział:
  "Wkład Raya w sukces linii easyJet jest znaczący. Według publikowanych przez nas ostatnio danych, easyJet osiąga bardzo dobre wyniki, które wyglądają niezwykle korzystnie w porównaniu z wynikami konkurencji oraz spełniają nasze wszelkie oczekiwania. Fakt, że Ray kierował liniami easyJet przez ostatnich 10 lat, przyczynił się do budowy trwałych fundamentów dla osiągania takich rezultatów. Niestety jego głębokie osobiste zaangażowanie w rozwój linii odbyło się kosztem życia prywatnego. Zamierzeniem Raya było przejście na emeryturę w 2006 r., jednak uznał on, że proces zdawania obowiązków powinien rozpocząć się wcześniej. Mimo, że wszystkim nam będzie brakować jego profesjonalizmu, razem z innymi dyrektorami zaakceptowaliśmy i poparliśmy tą decyzję. Rozpoczęliśmy już poszukiwanie następcy zarówno wewnątrz jak i na zewnętrz firmy, kierując się kryteriami określonymi polityką obsadzania stanowisk."

  Stelios Haji-Ioannou, założyciel i główny akcjonariusz easyJet powiedział:
  "Wkład Raya w rozwój zarówno easyJet jak i europejskiego przemysłu lotniczego jest ogromny i nie wolno go nie docenić. Zaangażowanie zarówno w rynek tanich linii lotniczych jak i rozwój naszych linii, jakie wykazał na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, jest olbrzymie. Ray jest niezwykle wartościowym i zaufanym kolegą."

  Ray Webster powiedział:
  "Tworzenie i rozwijanie linii lotniczych easyJet było punktem zwrotnym w mojej długoletniej karierze w przemyśle lotniczym. W ciągu ostatnich dziesięciu lat easyJet dał szansę podróżowania po Europie wielu ludziom i cieszę się, że miałem w tym swój udział. Jednakże wszystko to odbyło się kosztem mojego życia osobistego i dlatego myslę, że easyJet powinien już dziś rozpocząć działania mające na celu wybór nowego Dyrektora Generalnego. Linie są w bardzo dobrej kondycji, działają na bardzo prężnym rynku i kieruje nimi bardzo silny, oddany zespół. Życzę im wielu znaczących sukcesów w przyszłości."

  easyJet przy okazji tego komunikatu ogłosił inne plany zmian w zarządzie firmy. Amir Eilon, który dołączył do easyJet w 1999 r. i obecnie w Zarządzie Spółki reprezentuje easyGroup, pozostanie na swoim stanowisku do najbliższego zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Wówczas zakończy swoją drugą, trzyletnią kadencję, po której nie będzie ubiegał się o reelekcję.

  easyJet ma również zaszczyt zaprosić Steliosa Haji-Ioannou, założyciela i głównego akcjonariusza linii, aby ponownie zajął miejsce w Zarządzie spółki na stanowisku dyrektora niewykonawczego. Stelios Haji-Ioannou zachowa swoje obecne stanowiska w innych spółkach.

  Colin Chandler powiedział:
  "Jesteśmy zachwyceni, że Stelios przyjął naszą propozycję powrotu do Zarządu na stanowisko niewykonawcze. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie on mógł zachować obecne stanowiska w innych spółkach. Jego przedsiębiorczość i zorientowanie na biznes będą niezwykle cennymi wartościami i z całą pewnością przyczynią się do utrzymania pozycji jednej z najbardziej rentownych tanich linii lotniczych w Europie."

  Stelios Haji-Ioannou powiedział:
  "Jako główny udziałowiec zawsze podtrzymywałem ogromne zainteresowanie liniami easyJet, które są dla mnie niezwykle ważną inwestycją. Zarząd Spółki na bieżąco informował mnie o wszystkich jej osiągnięciach. Wierzę, że objęcie stanowiska dyrektora niewykonawczego w żaden sposób nie przeszkodzi mi w normalnej pracy na rzecz easyJet. Mam również nadzieję, że moje głębokie zrozumienie strategii easyJet, specyfiki rynków na których funkcjonuje oraz unikalnej kultury firmy da mi szansę ciągłego przyczyniania się do jej sukcesu. Chciałbym podkreślić, biorąc pod uwagę moje zobowiązania w 14 innych spółkach powiązanych z easyJet, że po objęciu zaproponowanego mi stanowiska nie będę posiadał żadnych uprawnień wykonawczych."