e-biletylotnicze.pl
Internet na pokładzie samolotów Austrian Airlines

 • Grupa Austrian Airlines na pokładzie swoich samolotów będzie dostarczać usługi internetowe. Na razie usługa ta będzie dostępna podczas lotów na dalekie odległości. Austriackie linie lotnicze dbając o wygodę i komfort podróży swoich pasażerów zapowiadają także dalsze modernizacje floty lotniczej.

  Grupa Austrian Arlines i najlepszy światowy dostawca szybkiego łącza internetowego na pokładzie samolotów Connexion by Boeing, oddział The Boeing Company (NYSE:BA) - podpisali kontrakt na założenie bezprzewodowego dostępu do Internetu w samolotach Austrian Airlines lecących na dalekie odległości. Porozumienie zostało zawarte 16 czerwca 2005 r. podczas pokazu lotniczego Le Bourget. Podczas lotów z austriackimi liniami lotniczymi zarówno pasażerowie klasy ekonomicznej, jak i biznesowej będą mieli możliwość korzystania z Internetu. Jedynym zasadniczym warunkiem do korzystania z łącza, jest posiadanie własnego komputera przenośnego zaopatrzonego w kartę WLAN. Od tej pory, procedura połączenia się z Internetem jest standardowa i polega na uruchomieniu komputera i aktywowania wyszukiwarki.

  Opłaty za korzystanie z Internetu będą dokonywane za pośrednictwem karty kredytowej. "Pasażerowie będą mogli teraz surfować po Internecie na wszystkich lotach na dalekie odległości, nawet podczas lotów do Australii." - zapowiada, Josef E. Burger, dyrektor handlowy Grupy Austrian Airlines
  Zapewnienie dostępu do internetu jest teraz jednym zaledwie z elementów kampanii na rzecz podniesienia jakości warunków i zapewnienia jeszcze większego komfortu na pokładach samolotów Austrian Airlines podczas lotów na dalekie odległości. Nowe działania zawierają także zainstalowanie we flocie Austrian Airlines poruszającej się na dalekie odległości ( Boeing typu 767 i 777) nowych siedzeń zaprojektowanych w celu zapewnienia wygodniejszego spania w samolotach.

  Całkowicie rozłożone miejsca do leżenia, które będą od siebie w odległości 152 cm ( 60 cali) i o długości prawie 2 metry oraz aranżacja samolotu, pozwolą pasażerom nie tylko wygodnie leżeć ale także dostarczą szerokie i dodatkowe możliwości takie, jak: funkcja masażu, obrotowy ekran TV, całkowicie zautomatyzowane części obsługi, dostęp do bezpośredniego łącza internetowego, możliwość podłączenia laptopa do źródła energii i inne usługi gwarantujące komfort podróży. Przypuszcza się, że pierwszy Boeing typu 777 wyposażony w specjalne siedzenia oraz dostęp do Internetu na pokładzie samolotu wystartuje do Australii w maju 2006 roku.
  "Jeżeli chodzi o komfort pasażerów w klasie biznes, międzynarodowy trend wśród najlepszych jakościowo linii lotniczych niewątpliwie będzie zmierzał w kierunku specjalnych rozkładanych siedzeń. Wprowadzając owe siedzenia na pokład naszych samolotów oraz umożliwiając dostęp do Internetu, zwiększymy poziom komfortu i zapewnimy wygodę w dwóch kluczowych dziedzinach.

  To udoskonalenie jest najważniejszym podstawowym czynnikiem innowacyjnym w naszej flocie przeznaczonej na loty na dalekie odległości. Pozwoli to nam podkreślić nasze wysoko jakościowe produkty także w przyszłości" - wyjaśnia Vagn Soerensen, dyrektor generalny Grupy Austrian Airlines.
  Austrian Airlines należy do grupy Austrian w skład, której wchodzą również Austrian Arrows oraz Lauda. Swoje usługi świadczy od 1957 r. Od 2000 r. jest członkiem największego aliansu lotniczego Star Alliance. Obecnie globalna siatka połączeń Grupy Austrian Airlines obejmuje w 130 miejsc docelowych w 66 krajach na wszystkich 5 kontynentach. Austriackie linie lotnicze zajmują bardzo silną pozycję w obsłudze ruchu lotniczego na lotnisku w Wiedniu.