e-biletylotnicze.pl
Tanie loty z Krakowa do Liverpoolu.

 • easyJet, wiodące europejskie tanie linie lotnicze, ogłosiły dzisiaj dodanie 14 nowych połączeń do swojej europejskiej sieci. Wśród nich są loty z Krakowa do Liverpoolu.

  Będzie to pierwsze połączenie do Liverpoolu, oferowane z podkrakowskich Balic. Loty rozpoczną się już od 10 kwietnia 2006 roku, i będą realizowane cztery razy w tygodniu. Od ponad roku easyJet oferuje trzy połączenia z Krakowa: do Londynu (Luton), Berlina i Dortmundu.

  Tej wiosny easyJet odbierze kolejne 9 nowych samolotów Airbus A319s, co oznacza, że jego flota wzrośnie do 116 maszyn. Zwiększone zdolności przewozowe zostaną wykorzystane do wprowadzenia nowych połączeń z różnych baz w Europie. W sezonie letnim easyJet będzie oferował 247 połączeń.


  Andrew Harrison, Dyrektor Generalny easyJet, powiedział:

  „W tym roku około 35 milionów Europejczyków będzie mogło skorzystać z unikalnej oferty easyJet: niskich cen i atrakcyjnych lokalizacji. Żadna inna tania linia lotnicza nie dba o czas i pieniądze swoich pasażerów tak jak easyJet.”

  „14 nowych połączeń w nadchodzącym sezonie letnim jest zapowiedzią naszego rozwoju w 2006 roku. Przewidujemy, że będzie to bardzo ekscytujący rok dla easyJet. W najbliższych miesiącach podamy informację o wprowadzeniu kolejnych połączeń.”

  „Inauguracja bezpośredniego połączenia na trasie Kraków – Liverpool – Kraków to ogromne korzyści, zarówno dla naszego lotniska, dla miasta, jak i dla całej Małopolski. Krakowski Port Lotniczy to najbardziej dynamicznie rozwijające się lotnisko w Polsce. 100% wzrost ilości przyjętych pasażerów to także ogromna zasługa easyJet - jednego z liderów wśród tanich linii lotniczych, który od 2004 roku korzysta z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie. Każde nowo otwarte połączenie to kolejne możliwości dla regionu, pozytywny sygnał dla inwestorów i turystów, a dla portu szansa na dalszy rozwój. Jestem przekonany, że połączenie uruchamiane przez easyJet spełni oczekiwania podróżnych oraz wzbogaci siatkę bezpośrednich połączeń obsługiwanych przez nasze lotnisko.” – powiedział Paweł Jastrzębski, Wiceprezes Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach Sp. z o.o.