e-biletylotnicze.pl
easyJet szacuje wzrost zysków o blisko 50%

 • easyJet, europejska tania linia lotnicza, w ciągu ostatnich 12 miesięcy (licząc od czerwca 2005 r.) zwiększył przychód o 21,8 proc. Wyniósł on 1 535 milionów funtów. Liczba pasażerów wzrosła w tym samym okresie o 13,5 procent. Od czerwca 2005 roku linia obsłużyła łącznie 32 122 137 pasażerów. Średni roczny współczynnik obłożenia miejsc na koniec czerwca 2006 r. osiągnął poziom 84,4 procent.

  W czerwcu 2006 r. easyJet przewiózł łącznie 2 990 169 pasażerów. Średni współczynnik obłożenia miejsc dla tego miesiąca wyniósł 87.6%.

  W okresie od kwietnia do czerwca 2006 r., w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego, easyJet odnotował 17% wzrost dochodów z jednego miejsca w samolocie. Tak wysoki wzrost odzwierciedla wzmocnienie bazy dochodowej firmy.

  Andy Harrison Dyrektor Generalny easyJet, komentując rezultaty, powiedział:

  „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w kolejnym miesiącu notujemy trend wzrostowy. Nie potwierdziły się obawy o frekwencję w trakcie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej na trasach poza Niemcami. Dobre rezultaty, jakie osiągamy w całej siatce połączeń, zawdzięczamy wdrożonej strategii zarządzania trasami przez ograniczanie kosztów na każdej z nich i sprzedaż dodatkowych usług.”

  „Spodziewamy się, że w ciągu całego roku odnotujemy 3-4 procentowy wzrost dochodu w przeliczeniu na jednego pasażera. Chcemy to osiągnąć poprzez wzrost dochodów dodatkowych o 30%. Aby wesprzeć naszą flotę w gorącym sezonie letnim podnajmujemy na krótki okres dodatkowe samoloty. To na pewno spowoduje wzrost kosztów w drugiej połowie roku. W tej chwili przewidujemy, że koszty na 1 miejsce, nie uwzględniając paliwa, spadną o ok. 3% w stosunku do poprzedniego roku finansowego.”

  „Wyniki finansowe, dużo lepsze od zakładanych, skłaniają nas do rewizji wysokości szacowanych zysków. Wcześniej zakładaliśmy, że nasz zysk na koniec roku podniesie się o 10-15% w stosunku do roku ubiegłego. Obecnie szacujemy, że wzrost całorocznego zysku przed opodatkowaniem powinien osiągnąć od 40% do 50%.”