e-biletylotnicze.pl
easyJet uruchamia nową bazę w Hiszpanii

 • easyJet, europejska tania linia lotnicza, ogłosił dziś uruchomienie nowej bazy na lotnisku Madryt Barajas. Będzie to już 17 baza easyJet w Europie i pierwsza w Hiszpanii.

  Nowe połączenia z Barajas będą realizowane od 16 lutego 2007, i znajdą się wśród nich nowe loty wśród oferowanych z tego największego lotniska Hiszpanii. Dokładny rozkład zostanie ogłoszony we wrześniu tego roku.

  easyJet rozpoczął latać z Barajas w 1998 roku i co roku znacznie zwiększał swoją ofertę. Obecnie, na tym lotnisku, jest czwartą największą linią lotniczą, i największym tanim przewoźnikiem. Tylko w zeszłym roku easyJet przewiózł 900.000 pasażerów z i do Madrytu – to dwa razy więcej niż w roku 2004.

  Andy Harrison, Dyrektor Generalny easyJet, powiedział:

  “easyJet kontynuuje rozwój swojej sieci. Wierzymy, że Hiszpania daje nam wspaniałą szansę, ponieważ transport lotniczy jest tu nadal zdominowany przez tradycyjnych przewoźników, którzy nie dbają o interesy pasażerów.

  Przez ostatnie 10 lat Hiszpania była kluczowym rynkiem dla easyJet, a nowa baza określa nasze zobowiązania na zupełnie nowym poziomie. Mimo, że Madryt jest jedną z największych stolic europejskich, nadal brakuje tu tanich przewoźników. Nowa baza easyJet przyniesie Madrytowi więcej międzynarodowych turystów, a hiszpańskim pasażerom tanie połączenia, bezpieczeństwo i wygodę.”

  Obecnie z Madrytu easyJet oferuje 9 połączeń, zaś ogółem 72 połączenia do 11 hiszpańskich lotnisk. Przewożąc 7,5 miliona pasażerów w 2005 roku, easyJet jest największa tanią linią lotniczą w Hiszpanii i przywozi więcej zagranicznych turystów, niż jakakolwiek inna linia lotnicza poza narodowym przewoźnikiem, Iberią. Hiszpania jest drugim, największym rynkiem easyJet po Wielkiej Brytanii.