e-biletylotnicze.pl
„Ekspresowy Boarding” w easyJet

 • easyJet, europejska tania linia lotnicza, ogłosiła wprowadzenie nowej, dodatkowej usługi - „Ekspresowy Boarding”.

  Jest ona adresowana do osób, które chciałyby znaleźć się w grupie 20 pasażerów w pierwszej kolejności wpuszczonych na pokład. Nowa usługa jest odpowiedzią na życzenie klientów, którzy skłonni byli dopłacić za dowolność wyboru miejsc, więcej przestrzeni na nogi, lub miejsce, z którego szybciej będą mogli opuścić samolot.

  Miejsca w samolotach easyJet nie są numerowane, co oznacza, że 30 osób, które jako pierwsze zgłosiły się do odprawy, ma również pierwszeństwo w wyborze miejsc. System nienumerowanych miejsc pozwala znacznie skrócić czas operacji na lotnisku, co z kolei jest istotą modelu biznesowego tanich linii lotniczych easyJet: dzięki temu wzrasta efektywność wykorzystania samolotu, cała procedura przebiega sprawniej, koszty zmniejszają się, a opłaty utrzymują na niskim poziomie.

  Usługę „Ekspresowy Boarding” można zarezerwować w systemie on-line podczas rezerwacji biletu, co zostaje ujęte w potwierdzeniu rezerwacji. Pasażerowie są przydzielani do grupy, która wraz z osobami wymagającymi dodatkowej opieki (np. osoby na wózkach inwalidzkich) będzie miała pierwszeństwo przy wydawaniu kart pokładowych. Pasażerowie ci muszą stawić się do odprawy najpóźniej na 30 minut przed odlotem. Osoby, które skorzystały z odprawy on-line i posiadają wydrukowaną kartę pokładową, udają się bezpośrednio do punktu kontroli bezpieczeństwa w pierwszej kolejności wchodząc do samolotu.

  Usługa „Ekspresowy Boarding” jest dostępna dla pierwszych 20 osób na danym połączeniu, a decyduje kolejność zgłoszeń. Opłata zależy od długości lotu i portu lotniczego, i waha się między 15 a 45 złotych.

  Andy Harrison, Dyrektor Generalny easyJet powiedział:

  „Ekspresowy Boarding to najnowszy pomysł easyJet - jedynej linii lotniczej, która oferuje opiekę i komfort za niewygórowaną cenę. Jest to uniwersalny produkt, dopasowany do potrzeb klientów, którzy płacą tylko za to, czego potrzebują”.

  „Ekspresowy Boarding” jest najnowszym pomysłem wprowadzonym przez easyJet, skrojonym na potrzeby klientów. Dotychczas linia wprowadziła takie udogodnienia, jak:

  Odprawa w systemie on-line
  Zmiana lotu na wcześniejszy za darmo
  Noc przed odprawą (Gatwick)
  Zmiana osób, dat, godzin lub celu podróży od 10 GBP
  Dostęp do poczekalni biznesowych