e-biletylotnicze.pl
Freiburg - kolejną bazą.

  • easyJet, wiodące europejskie tanie linie lotnicze zapowiedziały, że znajdujące się na granicy Niemiec, Francji i Szwajcarii lotnisko EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg stanie się ich kolejną bazą. Umowa w tej sprawie właśnie została podpisana.

    Już w nadchodzącym sezonie letnim lotnisko stanie się bazą dla trzech Airbusów A319. Dzięki podpisanemu w tym tygodniu porozumieniu, oferta easyJet będzie dostępna dla 4,4 miliona pasażerów, mieszkających na obszarze 60 minut jazdy od lotniska. Przyniesie ona także korzyści ekonomiczne lokalnej społeczności, m.in. easyJet będzie wśród niej rekrutował załogę.

    Dotychczas easyJet oferował połączenia z EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg do Berlina - Schoenefeld, Liverpoolu, Londynu - Luton i Londynu - Stansted. easyJet oczekuje, że w ciągu następnych 12 miesięcy z jego nowych usług skorzysta 1,5 miliona nowych pasażerów.

    easyJet jest w trakcie negocjowania nowych połączeń z EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg. Dlatego zaproponował swoim pasażerom, aby włączyli się do wspólnej zabawy i zaproponowali do których europejskich portów powinny zostać uruchomione połączenia. Wśród tych, których pomysły będą pokrywały się z rekomendacjami easyJet, zostanie wylosowanych 1000 darmowych biletów na nowe połączenia.

    Propozycje można przesyłać na adres: wohinvonbasel@easyjet.com lub debalevers@easyjet.com