e-biletylotnicze.pl
UNICEF na skrzydłach Norwegiana

  • Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, wyróżnia się na tle wielu innych low-costów również działalnością charytatywną.

    Najnowszym tego przykładem jest współpraca z UNICEF, w ramach której Norwegian przeznaczy na pomoc dla chorych na Aids dzieci z najbiedniejszych krajów Azji i Afryki ponad 3 mln koron norweskich.

    Najbardziej widocznym świadectwem tej współpracy jest samolot Norwegian z dużym napisem UNICEF na kadłubie, pomalowany zgodnie z projektem norweskich dzieci. Projekt wybrany został w wyniku konkursu, w którym wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi z całej Norwegii. Najciekawsze pomysły zostały przedstawione w telewizji norweskiej podczas tegorocznej akcji zbierania funduszy dla UNICEF i w dużym stopniu przyczyniły się do sukcesu akcji, jakim było zebranie ponad 220 milionów koron norweskich.

    “Jestem przekonany, że samolot Norwegian w barwach UNICEF to doskonały sposób podkreślenia naszej współpracy. Będziemy wspólnie pracować dla dobra chorych dzieci w Azji i Afryce”, mówi Bjorn Kjos, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle.

    „To dla nas zaszczyt, że jako jedyni w gronie tanich przewoźników możemy uczestniczyć w tym szczytnym przedsięwzięciu. Cieszymy się, że nasz samolot w barwach UNICEF pojawiać się będzie również w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Szczecinie, czterech polskich miastach, którym Norwegian zapewnia tanie, wygodne i punktualne połączenia lotnicze z Europą”, dodaje Jarosław Święcki, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska.