e-biletylotnicze.pl
Nowe połączenia Norwegian w sezonie letnim 2008

 • Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, ogłosiła dziś otwarcie trzech nowych tras z Polski. Będą to nowe połączenia z Warszawy do Splitu i Trondheim oraz z Krakowa do Stavanger.

  Rejsy z Warszawy do Splitu rozpoczną się 15 czerwca, zaś rejsy z Warszawy do Trondheim oraz z Krakowa do Stavanger 21 czerwca. W efekcie liczba połączeń bezpośrednich z Polski, oferowanych przez Norwegian, zwiększy się w sezonie letnim 2008 roku do dziewiętnastu.  Rejsy z Warszawy do Trondheim wykonywane będą dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele, zgodnie z poniższym rozkładem:

  Wylot z Warszawy o godz. 9.15, przylot do Trondheim o godz. 11.40.

  Wylot z Trondheim o godz. 12.05, przylot do Warszawy o godz. 14.30.  Rejsy z Warszawy do Splitu wykonywane będą raz w tygodniu, w soboty, zgodnie z poniższym rozkładem:

  Wylot z Warszawy o godz. 9.00, przylot do Splitu o godz. 11.00.

  Wylot ze Splitu o godz. 11.40, przylot do Warszawy o godz. 13.40.  Rejsy z Krakowa do Stavanger wykonywane będą dwa razy w tygodniu, w środy i soboty, zgodnie z poniższym rozkładem:

  * (środa) wylot z Krakowa o godz. 21.15, przylot do Stavanger o godz. 23.40, wylot ze Stavanger o godz. 18.25, przylot do Krakowa o godz. 20.50

  * (sobota) wylot z Krakowa o godz. 9.45, przylot do Stavanger o godz. 12.10, wylot ze Stavanger o godz. 6.50, przylot do Krakowa o godz. 9.15


  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku Norwegian zwiększy również częstotliwość rejsów na czterech ważnych trasach. Od 30 marca do pięciu tygodniowo, zaś od 15 czerwca do sześciu tygodniowo z Warszawy do Paryża (lotnisko Orly). Od 15 czerwca do trzynastu tygodniowo z Warszawy do Oslo, trzech tygodniowo z Warszawy do Alicante oraz pięciu tygodniowo z Gdańska do Oslo.  Komentując nowości rozkładu letniego, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki, powiedział: “Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej reakcji polskiego rynku i zwiększamy naszą obecność na nim, uruchamiając trzy nowe trasy. Wierzymy, ze nowe połączenia z Warszawy i Krakowa zostaną bardzo dobrze przyjęte. Kontynuujemy strategię zrównoważonego rozwoju, której konsekwentna realizacja pozwala nam uruchamiać kolejne połączenia, a jednocześnie osiągać rentowność, co wyróżnia nas spośród wielu innych, nie tylko tanich, linii lotniczych. Zwiększamy częstotliwość rejsów na najważniejszych trasach, takich jak Warszawa – Oslo, Warszawa – Paryż czy Gdańsk – Oslo, licząc na dalszą ekspansję w segmencie podróży służbowych. Ta grupa klientów szczególnie docenia nas za atrakcyjne taryfy biznesowe. Również za to, że latamy na główne lotniska, oferujemy połączenia z częstotliwością do trzynastu razy w tygodniu, mamy najwyższy w Europie limit bagażu podręcznego 15 kg i najwyższy limit bagażu głównego (40 kg).”