e-biletylotnicze.pl
Austrian od kwietnia oferować będzie przeloty do Baia Mare - ważnego rumuńskiego ośrodka gospodarki

  • 21 kwietnia 2008 r. Austrian po raz pierwszy wykona lot do Baia Mare, który docierać będzie do tego położonego na północy Rumunii miasta trzy razy w tygodniu.

    Baia Mare dołącza do listy połączeń obsługiwanych obecnie przez Grupę Austrian Airlines obejmujących do tej pory Bukareszt, Timiszoarę, Kluż-Napokę, Iassi oraz Sibiu, umożliwiając Austrian Airlines dotarcie do wszystkich zakątków Rumunii.
    Prezes Grupy Austrian Airlines, Alfred Ötsch tak skomentował dodanie nowego – już czterdziestej ósmego – portu obsługiwanego przez Austrian Airlines w Europie Środkowej i Wschodniej: „cieszymy się z tego, że latając do Baia Mare będziemy obsługiwać ośrodek o znaczeniu kluczowym dla gospodarki rumuńskiej, który – wraz z sąsiednim regionem Satu Mare – w ciągu kilku ostatnich lat awansował do rangi narodowego centrum produkcji przemysłu samochodowego. Dla Rumunii, Austria była i jest największym inwestorem bezpośrednim, dlatego też nasze połączenia zaplanowaliśmy z myślą o sukcesach i wzroście gospodarki tak naszego kraju, jak i naszego partnera. Obsługując sześć portów docelowych w Rumunii, jeszcze raz potwierdzamy swoją pozycję lidera i eksperta w pionierskich działaniach na wschodzie.”

    Liczące około 150 tys. mieszkańców Baia Mare jest stolicą regionu Maramureş. Miasto położone u podnóża Karpat, nad rzeką Sasar, otoczone jest górami Gutâi (węg. Gutin) oraz Igniş. Dzięki dynamicznemu wzrostowi gospodarczemu Baia Mare stanowi trzecie pod względem wielkości miasto Rumunii północnej, po Kluż-Napoce i Oradei (dawniej znanej jako Wielki Waradyn). Miasto uznawane jest za jeden z najciekawszych ośrodków artystyczno-kulturalnych w kraju dzięki bardzo różnorodnej ofercie – teatry, muzea i galerie Baia Mare stanowią inspirujące źródło twórczych rozrywek. W pobliżu miasta znajdują się obszary pozwalające podziwiać piękno natury, w tym wspaniałe rezerwaty przyrody, a także odpowiednie zaplecze do uprawiania narciarstwa i turystyki górskiej, a dodatkowy magnes dla turystów stanowi łagodny klimat regionu.
    Na pokładach Austrian Airlines pasażerowie – nie tylko lecący w interesach – dotrą do Baia Mare trzy razy w tygodniu, korzystając oczywiście z wygodnej przesiadki, programu dla stałych pasażerów Miles & More oraz najwyższych lotów obsługi gastronomicznej serwowanej przez DO&CO tak w klasie biznes, jak i ekonomicznej.