e-biletylotnicze.pl
Austrian dociera do Arabii Saudyjskiej: od połowy sierpnia w ofercie przeloty do Rijadu i Dżeddy.

 • Grupa Austrian Airlines szczyci się bardzo dobrą pozycją rynkową w krajach Bliskiego Wschodu. Ze względu na ponadprzeciętne wskaźniki wzrostu, połączenia generujące znaczne przychody oraz wysoki wskaźnik wykorzystania miejsc, Grupa uważa ten region za jeden z najważniejszych w swojej sieci. Ponadto – dzięki idealnemu położeniu Wiednia – Austrian może obsługiwać dość odległe porty przy użyciu samolotów średniego zasięgu. Z tych względów firma będzie nadal realizować program stopniowej ekspansji na Bliski Wschód.
  Od sierpnia 2008 r. Austrian dopisze do listy obsługiwanych przez siebie portów dwa miasta Arabii Saudyjskiej: Dżeddę (z czterema połączeniami w tygodniu) i Rijad (trzy połączenia w tygodniu). Na obydwu trasach wykorzystana zostanie maszyna Airbus A320, w której zdecydowano się wdrożyć koncepcję usług o najwyższej jakości – Austrian Premium Service. Dzięki 24 rozkładanym fotelom marki Recaro, specjalnie przystosowanym do wymogów klasy biznes, pasażerowie mogą oczekiwać najwyższego komfortu podróży.
  Prezes Austrian Airlines, Alfred Ötsch, tak skomentował nową ofertę: „W swoich przewidywaniach eksperci naszego sektora opierają się na założeniu wzrostu zapotrzebowania na przewozy lotnicze na świecie o 4,8%, przy czym oczekuje się, iż na Bliskim Wschodzie wzrost ten wyniesie 7%. Włączając do naszej sieci stołeczny Rijad oraz ważne miasto portowe – Dżeddę, wzbogacamy ofertę połączeń o dwa najważniejsze miasta Arabii Saudyjskiej. W ten sposób zwiększamy też liczbę pasażerów podróżujących przez nasz port przesiadkowy w Wiedniu, skąd oferujemy najlepsze połączenia do krajów Europy Środkowej i Wschodniej – regionu, który zajmuje coraz ważniejsze miejsce w planach inwestorów bliskowschodnich. Dzięki niskim kosztom wykorzystywania maszyn średniego zasięgu rośnie nasza konkurencyjność. Ekskluzywną ofertę Premium Service Jet – dającą naszym gościom wysoki komfort i szczególne poczucie prywatności – skierowaliśmy, rzecz jasna, nie tylko do pasażerów biznesowych, ale także do mającego wysokie wymagania sektora turystycznego. W ten właśnie sposób realizujemy kolejny etap na wytyczonej przez nas drodze do najwyższej jakości.”
  Od lata 2008 r. zgodnie z koncepcją Premium Service pasażerowie klasy biznes będą mieć do dyspozycji aż 116 cm miejsca na nogi, możliwość komfortowego dostosowywania kąta nachylenia oparcia, elektronicznie regulowane podnóżki, a także możliwość skorzystania z funkcji masażu. Prywatną, wygodną przestrzeń tworzą: zintegrowane z siedzeniem gniazdo PC, osobista lampka do czytania oraz ekran oddzielający od pozostałych podróżnych. Dla zapewnienia jak najmilszych wrażeń podczas lotu, pasażerowie otrzymają szeroki wybór czasopism i gazet oraz bogatą ofertę pokładowego sklepu fly & buy. Na koniec wiadomość dla smakoszy: by zagwarantować podniebieniom gości klasy biznes doznania nie tylko podniebne, ale i niebiańskie, w kabinach obydwu klas pojawią się smakowite dania przygotowane przez DO & CO – nie tylko przystosowane do pory dnia, ale i kulturowych preferencji pasażerów.

  Rijad
  Stolicę Arabii Saudyjskiej zamieszkuje 4,1 miliona osób, co daje Rijadowi pozycję największego ośrodka miejskiego w kraju. Historycznie rzecz biorąc, Rijad stanowi bardzo ważny przystanek na drogach świata arabskiego nieodmiennie wiodących pielgrzymów Islamu do najświętszych miejsc – Mekki i Medyny. Tu właśnie od 1824 r. znajduje się główna siedziba i pałac Saudyjskiej Rodziny Królewskiej. Z biegiem lat ze skromnej oazy miasto urosło do rangi wielkiego centrum: przyczynił się do tego zwłaszcza wielki boom w przemyśle naftowym w połowie XX w.

  Dżedda
  Zamieszkała przez ok. 2,8 miliona osób Dżedda leży nad Morzem Czerwonym i stanowi najważniejsze centrum eksportu ropy i jej pochodnych. Chociaż miasto liczy sobie 300 lat, w ciągu kilkudziesięciu zaledwie lat zmieniło się nie do poznania – do 1947 r. liczyło 30.000 mieszkańców i mieściło się na niewielkiej powierzchni w obrębie historycznych murów miejskich. Dzisiejszy obszar Dżeddy najlepiej ocenić podróżując wzdłuż „Corniche” – głównej arterii miasta biegnącej wzdłuż meandrującego brzegu Morza czerwonego, usianej na odcinku ponad 60 km hotelami i pałacami. W Dżeddzie, podobnie jak w Rijadzie, wielu wiernych rozpoczyna swoją pielgrzymkę do Mekki.