e-biletylotnicze.pl
W Warszawie ponownie najbardziej dynamiczny Norwegian Air Shuttle

  • Norwegian, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, uznana została przez PP Porty Lotnicze za linię lotniczą, która w minionym roku najbardziej zwiększyła liczbę pasażerów na trasach z Warszawy w segmencie przewozów niskokosztowych. Rok temu Norwegian otrzymał od PPL nagrodę za dynamiczny rozwój siatki połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Warszawa im. Fryderyka Chopina.

    W 2007 roku Norwegian podwoił liczbę pasażerów przewiezionych na trasach z Warszawy. Norweska linia posiada najwięcej dogodnych połączeń z Warszawy do Skandynawii. Ze stolicy Polski polecieć można non-stop do Oslo, Bergen, Trondheim, Stavanger, Sztokholmu i Kopenhagi. Ponadto, Norwegian oferuje atrakcyjne połączenia z Warszawy do Birmingham, Paryża (Orly), Malagi, Alicante, Rzymu, Splitu, Aten, a także, do końca sezonu zimowego, do Monachium i Salzburga. We wszystkich tych miastach samoloty Norwegian lądują na głównych lotniskach, co ułatwia dalsze przesiadki i skraca czas podróży.    Wypowiadając się na temat ekspansji linii w Polsce, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, pan Jarosław Święcki, powiedział: “Cieszymy się, że nasza strategia zrównoważonego rozwoju przynosi dobre efekty. Oferujemy naszym Klientom bardzo dobre porty docelowe. Ponieważ połączenia z Warszawy cieszą się rosnącym zainteresowaniem podróżnych, systematycznie zwiększamy liczbę rejsów na tych trasach. Planujemy też dalszy rozwój bazy w Warszawie, w której latem pojawi się trzeci Boeing B-737-300”.

    Opublikowane ostatnio przez Urząd Lotnictwa Cywilnego dane przewozowe za 2007 rok potwierdzają wyjątkową dynamikę ekspansji Norwegian Air Shuttle na polskim rynku. Łączna liczba pasażerów Norwegian obsłużonych w polskich portach lotniczych wzrosła w 2007 roku o 111%, do 545 tys. Stawia to norweską linię na pierwszym miejscu na liście przewoźników, którzy w ubiegłym roku najszybciej zwiększali przewozy pasażerskie.