Pięć nowych portów docelowych w Rosji, Rumunii i Arabii Saudyjskiej
Znaczne zwiększenie częstotliwości lotów do 39 portów we wszystkich segmentach ruchu
Dalsza intensyfikacja lotów międzykontynentalnych w ciągu nadchodzącego lata
Austrian kontynuuje poszerzanie oferty swoich usług w ramach nowego, letniego rozkładu lotów, który wszedł w życie 30 marca 2008 r. Pojawia się w nim 5 absolutnie nowych portów, które firma na stałe wpisuje do swojego programu lotów rozkładowych. Są to Soczi i Niżny Nowgorod w Rosji, Rijad i Dżedda (Jeddah) w Arabii Saudyjskiej oraz Baia Mare w Rumunii. Tak szybkiemu poszerzaniu sieci towarzyszy zwiększanie częstotliwości obsługi połączeń do 39 portów na trasach krótkich, średnich i międzykontynentalnych.
Prezes Austrian Airlines, Alfred Ötsch tak odniósł się to strategii poszerzania sieci połączeń przez spółkę: „Prowadzimy nadal przynoszącą sukcesy strategię Focus East – koncentrowania się na wschodzie, która w ciągu minionych kilku lat przyniosła nam wzrost liczby pasażerów przewiezionych na trasach lokalnych i średnich. Jesteśmy pierwszą europejską linią, które do sieci obsługiwanych połączeń włącza Soczi – miasto będące gospodarzem Olimpiady Zimowej w 2014 r. Inne ważne nowe porty, które stały się częścią naszej sieci to Niżny Nowogród w Rosji i Baia Mare w Rumunii – dokąd latamy bezpośrednio już od kwietnia. Latem w naszej sieci pojawią się miasta Arabii Saudyjskiej – Rijad i Dżedda. Całości obrazu dopełnia znaczne zagęszczenie liczby przelotów na 39 istniejących trasach, będące kolejnym dowodem sukcesów na nowo obranym przez nas kierunku.”
Nowości w rozkładzie lotów
Dodając od 1 kwietnia trzy rejsy rozkładowe w tygodniu do Soczi – miasta gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 r. oraz kolejne trzy loty tygodniowo do Niżnego Nowogrodu od 2 kwietnia, Grupa Austrian Airlines umacnia się na drugiej pozycji wśród światowych linii lotniczych latających do i z Rosji. Austrian będzie również latać do Baia Mare w Rumunii i to już od 21 kwietnia. Strategia Focus East przynosi także dalsze poszerzanie działań na Bliskim Wschodzie – tu od 19 sierpnia sieć lotów rozkładowych Austrian obejmie Rijad w Królestwie Arabii Saudyjskiej, a ponadto już dzień wcześniej Austrian rozpocznie połączenia rozkładowe z najważniejszym portem czerwonomorskim Arabii – Dżeddą.
Najlepsi na wschodzie: przeszło 600 lotów tygodniowo do Europy Wschodniej
Wielka popularność wybrzeża adriatyckiego Chorwacji wśród wyjeżdżających na wakacje Austriaków spowodowała, że w letnim rozkładzie Austrian przywraca sezonowe loty do Dubrownika i Splitu. Tego lata, każdego tygodnia linia proponuje aż po 10 połaczeń do tych dalmackich miast. Od maja szukający odpoczynku pasażerowie Austrian będą mogli trzy razy w tygodniu udać się na wypoczynek do Burgas, położonego na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Trzy cotygodniowe loty rozkładowe pojawią się latem 2008 r. w planie połączeń z Podgoricą w Czarnogórze, dzięki czemu samoloty Austrian wylądują tam ośmiokrotnie w ciągu każdego tygodnia. Poszerzony zostanie również plan lotów do Zagrzebia – każdego tygodnia o dwa dodatkowe loty (co łącznie daje aż 33 połączenia w tygodniu). O tyle samo lotów zwiększy się częstotliwość połączeń z Ljubljaną (co da aż 28 połączeń w tygodniu), Kijowem (wówczas będzie ich 25), Mińskiem (po zmianie – 14 rejsów tygodniowo), Timiszoarą (13 lotów na tydzień) i Prisztiną (12 lotów co tydzień). W tym samym czasie Austrian doda też jeden lot tygodniowo do połączeń z Bukaresztem, co da w sumie 32 połączenia w ciągu tygodnia, Sofią (również 32 połączenia), Belgradem (co da razem 27 loty tygodniowo), Koszycami, gdzie liczba połączeń wzrośnie do 12 tygodniowo, Skopje, gdzie będzie już 12 lotów, Odessą – tu liczba rejsów zwiększa się do 11, Charkowem (tu łącznie będzie 7 połączeń w tygodniu) i Erywaniem, z którym połączy nas wówczas 5 lotów co tydzień. Podobnie jak zeszłego lata, także i w tym roku Austrian będzie latać raz w tygodniu między Ohrydą a Wiedniem. Tą szeroko zakrojoną akcją poszerzania harmonogramu lotów, Grupa Austrian Airlines podkreśla, że uważa Europę Środkową i Wschodnią za region o szczególnym znaczeniu.
Więcej lotów do Unii Europejskiej
W nowym rozkładzie lotów bardziej widoczne staną się również porty położone na terenie Unii Europejskiej: Wenecja zyska siedem dodatkowych lotów łączących ją każdego tygodnia z Wiedniem – co oznacza wzrost ilości połączeń do 28 tygodniowo, a cztery kolejne loty tygodniowo pojawią się w harmonogramie połączeń z Atenami, podnosząc całkowitą ilość połączeń w ciągu tygodnia do 11. Co więcej, Austrian zagęści też ilość połączeń na trasie do Neapolu – po dodaniu kolejnych dwóch lotów, będzie ich już siedem. Po jednym nowym locie w tygodniu pojawi się także na trasach do Berlina, co oznacza, że łączna ich ilość wzrośnie do 42, Werony – tu będzie ich już 13 oraz do Salonik, z którymi połączy Wiedeń 7 lotów tygodniowo.
Silniejsza obecność na rynku Bliskiego Wschodu
Po wielomiesięcznej przerwie, Austrian przywraca loty rozkładowe do Irbilu w Iraku – od 1 kwietnia trzy razy w ciągu tygodnia, a od czerwca – już cztery. W rozkładzie letnim znajdują się trzy dodatkowe połączenia ze Stambułem – dzięki czemu trasa ta będzie obsługiwana już 14 razy w tygodniu – oraz z Larnaką, do której Austrian poleci każdego tygodnia 10 razy.
Austrian zwiększa ponadto o dwie liczbę maszyn odlatujących co tydzień do Kairu – będzie ich wtedy już 14, Damaszku (tu liczba połączeń wzrasta do dziewięciu) oraz Teheranu, do którego linia będzie latać 5 razy w tygodniu. Na trasie do Ankary pojawi się dodatkowy lot, co oznacza siedem połączeń każdego tygodnia. Ilość połączeń z Dubajem niemal podwoi się już od 13 listopada, zwiększając się z siedmiu do trzynastu.
Zmiany także na trasach długich
W letnim rozkładzie Austrian intensyfikuje również przewozy pasażerskie na trasach międzykontynentalnych. Tu znów pojawią się codzienne loty do Toronto oraz stolicy Chin – Pekinu, natomiast do Nowego Jorku i Chicago pasażerowie będą mogli podróżować na pokładzie dowolnie wybranego spomiędzy sześciu połączeń w tygodniu.
Serwis w celu prawidłowego działania używa cookies. Warunki przechowywania lub dostępu do cookies możesz określić w swojej przeglądarce.