e-biletylotnicze.pl
Norwegian ponownie najbardziej dynamiczny w Warszawie Nagroda PPL dla Norwegian za najszybszy wzrost liczby pasażerów z Warszawy

 • Norwegian, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, została uhonorowana przez PPL Porty Lotnicze nagrodą dla linii lotniczej, która w minionym roku najdynamiczniej zwiększyła liczbę przewiezionych pasażerów na trasach z Warszawy.

  Pamiątkową statuetkę wręczył Dyrektorowi Generalnemu Norwegian Air Shuttle Polska, panu Jarosławowi Święckiemu, Naczelny Dyrektor PPL, pan Michał Marzec. Rok temu Norwegian również otrzymał od PPL nagrodę za dynamiczny rozwój siatki połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Warszawa im. Fryderyka Chopina.

  W 2007 roku Norwegian uruchomił nowe połączenia całoroczne z Warszawy do Birmingham i Paryża oraz na sezon zimowy do Monachium i Salzburga, uzupełniając wcześniej istniejące połączenia do Aten, Alicante, Bergen, Kopenhagi, Malagi, Rzymu, Sztokholmu i Oslo. Obecnie norweska linia oferuje najwięcej dogodnych połączeń z Warszawy do Skandynawii. Latem będzie można polecieć ze stolicy Polski non-stop dziesięć razy w tygodniu do Oslo, sześć razy w tygodniu do Kopenhagi, pięć razy - do Sztokholmu, trzy razy - do Bergen oraz dwa razy w tygodniu do Stavanger i Trondheim. Do trzech wymienionych norweskich portów regionalnych będzie można też polecieć codziennie z przesiadką w Oslo. Ponadto, poza rejsami non-stop do czterech norweskich miast, Norwegian oferuje połączenia przez Oslo na trasach krajowych w Norwegii.  Wypowiadając się na temat dalszej ekspansji linii w Polsce, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, pan Jarosław Święcki, powiedział: “Systematycznie powiększamy naszą siatkę połączeń z Warszawy do Skandynawii, a także innych krajów Europy. Oferujemy naszym Klientom bardzo dobre porty docelowe. We wszystkich miastach samoloty Norwegian lądują na głównych lotniskach, co ułatwia dalsze przesiadki i skraca czas podróży. Ponieważ połączenia ze stolicy cieszą się rosnącym zainteresowaniem podróżnych, systematycznie zwiększamy liczbę rejsów na obsługiwanych trasach. Rozwijamy w związku z tym warszawską bazę, w której już od połowy czerwca znajdzie się nasz trzeci samolot."  Tempo ekspansji Norwegian Air Shuttle zasługuje na szczególną uwagę. Warto przypomnieć, że linia zaczynała od sześciu maszyn, a pierwsze rejsy – 1 września 2002 roku – to były tylko loty krajowe, na zachodnie krańce Norwegii: z Oslo do Stavanger, Bergen, Trondheim i Tromso. W niespełna rok później, 5 kwietnia 2003, wprowadzono pierwsze rejsy międzynarodowe - do Hiszpanii i Portugalii, a latem tego roku Norwegian otrzymał zgodę na starty do i z Londynu oraz Sztokholmu. Łącznie w roku 2005 linia przewiozła 3,3 miliona osób. W 2006 roku liczba ta wzrosła do ponad 5 milionów, w tym pierwszy milion z bazy w Warszawie, zaś w 2007 r. linia przewiozła już 6,4 mln pasażerów. Norwegian ciągle jest jednym z najszybciej rozwijających się tanich przewoźników lotniczych. Jako jeden z niewielu osiąga zyski, co z jednej strony jest najlepszym świadectwem skutecznego i efektywnego dostosowania strategii do specyfiki rynku, z drugiej zaś gwarantuje dalszy rozwój firmy.  Opublikowane ostatnio przez Urząd Lotnictwa Cywilnego dane przewozowe za 2007 rok potwierdzają wyjątkową dynamikę ekspansji Norwegian Air Shuttle na polskim rynku. Łączna liczba pasażerów Norwegian obsłużonych w polskich portach lotniczych wzrosła w 2007 roku o 111%, do 545 tys. Stawia to norweską linię na pierwszym miejscu na liście przewoźników, którzy w ubiegłym roku najszybciej zwiększali przewozy pasażerskie.