e-biletylotnicze.pl
Już 20 tys. pasażerów Norwegian w Szczecinie

 • Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, przewiozła już na trasie Oslo – Szczecin 20 tys. pasażerów, w tym ponad 9,5 tys. Norwegów. W związku z rosnącym zainteresowaniem połączeniem, zainaugurowanym 2 listopada 2007 roku, w sezonie wakacyjnym Norwegian zwiększył z dwóch do trzech tygodniowo liczbę rejsów na tej trasie. Najnowszy Boeing 737-800 odlatuje ze szczecińskiego lotniska Goleniów na lotnisko Rygge w Oslo w poniedziałki, środy i piątki.

  „20 tys. obsłużonych pasażerów to najlepszy dowód naszego wspólnego sukcesu, osiągniętego na przekór tym wszystkim, którzy powątpiewali w sens otwierania tej trasy. 9,5 tys. Norwegów, którzy przylecieli Norwegianem na Pomorze Zachodnie potwierdza, że to połączenie, to rzeczywiście strzał w przysłowiową dziesiątkę. Korzysta na tym nie tylko Port Lotniczy, ale też cały Region. Wystarczy przytoczyć dane Instytutu Turystyki, z których wynika, że w ubiegłym roku turyści ze Skandynawii średnio wydawali w Polsce 77 USD dziennie, zaś w tym roku kwota ta wzrośnie do blisko 100 USD. Mnożąc tę kwotę przez 4 dni, bo tyle turysta norweski przylatujący do Szczecina Norwegianem, przebywa przeciętnie na Pomorzu Zachodnim, otrzymujemy niebagatelną kwotę blisko 4 mln USD, jaka zasiliła nasz Region od listopada ubiegłego roku. Jako mieszkańcy Pomorza Zachodniego cieszymy się więc, że Norwegian stawia na Szczecin.. – mówi Maciej Jarmusz, Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin Goleniów im. NSZZ Solidarność.

  Komentując wyniki połączenia Szczecin – Oslo, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, pan Jarosław Święcki powiedział: ”20 tys. pasażerów, w tym 9,5 tys. Norwegów, to wynik zgodny z naszymi oczekiwaniami. Cieszymy się, że z połączenia tego korzysta tak wielu norweskich turystów, bo to potwierdza słuszność naszej polityki rozwijania połączeń lotniczych między Polską a Norwegią i innymi krajami skandynawskimi. Oferujemy więcej niż jakikolwiek inny przewoźnik i będziemy umacniać pozycję lidera na tym rynku. Tylko Norwegian łączy z Norwegią pięć polskich miast, Warszawę, Kraków, Gdańsk, Szczecin i Wrocław, Trasy te, podobnie jak trasa ze Szczecina do Oslo, cieszą się rosnącym zainteresowaniem pasażerów, którzy chcą latać nie tylko tanio, ale też wygodnie i punktualnie. Konkurencyjne i transparentne ceny, norweska solidność i polska gościnność to atuty Norwegian, doceniane na Pomorzu. Ważne miejsce w naszej strategii zajmuje Szczecin, również ze względu na naturalne i szybko rozwijające się związki Pomorza Zachodniego oraz Ziemi Lubuskiej ze Skandynawią, gdzie znajdują się nasze bazy”, podkreśla Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki.

  Wszystkie rejsy wykonywane są nowoczesnymi samolotami Boeing 737-800, których Norwegian zamówił w ubiegłym roku ponad 50.

  Warto przypomnieć, że Norwegian jest najbardziej dynamiczną linią lotniczą w Polsce, oferującą połączenia na czternastu trasach międzynarodowych z Warszawy, trzech z Krakowa oraz po jednej z Gdańska, Szczecina i Wrocławia. W warszawskiej bazie stacjonują trzy samoloty Boeing 737-300 i pracuje blisko 100 osób.  Opublikowane w tym roku przez Urząd Lotnictwa Cywilnego dane przewozowe za 2007 rok potwierdzają wyjątkowe tempo ekspansji Norwegian Air Shuttle na polskim rynku. Łączna liczba pasażerów Norwegian obsłużonych w polskich portach lotniczych wzrosła w 2007 roku o 111%, do 545 tys. Stawia to norweską linię na pierwszym miejscu na liście przewoźników, którzy w ubiegłym roku najszybciej zwiększali przewozy pasażerskie. W 2006 roku liczba pasażerów Norwegian na połączeniach do/z Polski wzrosła o 362%, do 258 tys., co dało wówczas największej skandynawskiej taniej linii lotniczej pozycję wicelidera w klasyfikacji najbardziej dynamicznych linii na polskim rynku. W obecnym sezonie letnim linia lotnicza Norwegian wprowadziła nowe połączenia, w tym z Warszawy do Splitu i Trodnheim, z Krakowa do Stavanger i Bergen oraz z Wrocławia do Oslo.