e-biletylotnicze.pl
Norwegian ogłasza piąte połączenie z Krakowa

 • Od 31 października dwa rejsy tygodniowo z Krakowa do Oslo Rygge  Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, 31 października zainauguruje połączenie Kraków – Oslo Rygge. Nowa trasa obsługiwana będzie samolotem Boeing 737-300 dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Rejsy odbywać się będą zgodnie z poniższym rozkładem:

  Poniedziałek/Piątek  Odlot.
  Oslo Rygge (RYG)
  19:00

  Przylot
  Kraków (KRK)
  21:00

  Odlot
  Kraków (KRK)
  21:25

  Przylot
  Oslo Rygge (RYG)
  23:25
  „Cieszymy się, że Norwegian konsekwentnie stawia na Kraków i otwiera kolejną trasę z naszego lotniska. Oslo Rygge to już piąty, po Oslo, Sztokholmie, Stavanger i Bergen, skandynawski port w krakowskiej ofercie Norwegian. Dzięki nowym trasom norweski przewoźnik umacnia swoją pozycję wśród jedenastu tanich linii operujących z naszego lotniska. Dzisiaj to czwarty co do ilości przewiezionych pasażerów tani przewoźnik w Balicach. Cieszę się, że już wkrótce świętować będziemy trzystutysięcznego pasażera Norwegian w Krakowie." – mówi Jan Pamuła , Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice .

  Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, pan Jarosław Święcki podkreśla: ”Nasze połączenia z Krakowa cieszą się coraz większym zainteresowaniem pasażerów, którzy chcą latać nie tylko tanio, ale też wygodnie i punktualnie. Jesteśmy przekonani, że zarówno uruchamiane 31 października połączenie do Oslo Rygge, jak i ogłoszone ostatnio połączenie do Bergen, będą popularne i w Polsce i w Norwegii. Dzięki nowym trasom umacniamy pozycje lidera w przewozach między Polską a Norwegią. Nasza oferta norweska to nie tylko połączenia z Krakowa do Oslo, Oslo Rygge, Stavanger i Bergen, ale również połączenia z Warszawy, Gdańska, Szczecina i Wrocławia do Oslo oraz z Warszawy do Oslo Rygge, Trondheim, Stavanger oraz Bergen".  Oslo Rygge to nowa baza Norwegian w Norwegii. Największa skandynawska tania linia lotnicza oferuje z tego lotniska połączenia do 17 portów, w tym między innymi do Szczecina, Bergen, Londynu, Kłajpedy, Walencji, Malagi oraz Alicante. Lotnisko Oslo Rygge jest dobrze skomunikowane z centrum Oslo.  Opublikowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego dane przewozowe za 2007 rok potwierdzają wyjątkowe tempo ekspansji Norwegian Air Shuttle na polskim rynku. Łączna liczba pasażerów Norwegian obsłużonych w polskich portach lotniczych wzrosła w 2007 roku o 111%, do 545 tys. Stawia to norweską linię na pierwszym miejscu na liście przewoźników, którzy w ubiegłym roku najszybciej zwiększali przewozy pasażerskie. W 2006 roku liczba pasażerów Norwegian na połączeniach do/z Polski wzrosła o 362%, do 258 tys., co dało wówczas największej skandynawskiej taniej linii lotniczej pozycję wicelidera w klasyfikacji najbardziej dynamicznych linii na polskim rynku.