e-biletylotnicze.pl
Od listopada dwa rejsy tygodniowo ze Szczecina do Oslo Gardermoen

 • Tanio, wygodnie i punktualnie do Norwegii.

  Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, od sezonu zimowego oferować będzie dwa rejsy tygodniowo na trasie Szczecin – Oslo. Boeing 737-300 odlatywać będzie ze szczecińskiego lotniska Goleniów na lotnisko Gardemoen w Oslo we wtorki i soboty. Rejsy odbywać się będą zgodnie z poniższym rozkładem::  Wtorek/Sobota  Odlot.
  Oslo (OSL)
  11:05

  Przylot
  Szczecin (SZZ)
  12:35  Odlot
  Szczecin (SZZ)
  13:00

  Przylot
  Oslo (OSL)
  14:30


  Połączenie pozwala na tranzyty w Oslo na rejsy do Stavanger, Bergen, Alesund, Bodo, Trondheim oraz Sztokholmu i Kopenhagi. Z głównego lotniska w Oslo, jakim jest Gardermoen, Norwegian oferuje połączenia do kilkunastu miast w Norwegii oraz kilkudziesięciu portów w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie.


  Bilety na połączenie Szczecin - Oslo można kupowac bezpośrednio na stronie internetowej www.norwegian.no, w polskojęzycznym Centrum Sprzedaży i Rezerwacji, w biurach podróży, także na lotniskach. Ceny zaczynają się od 49 Euro (łącznie z opłatami i podatkami lotniskowymi).


  „Połączenie, z powodzeniem eksploatowane przez Norwegian od 2 listopada 2007 roku, cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i w Norwegii. Ponad 20 tys. obsłużonych pasażerów to najlepszy dowód naszego wspólnego sukcesu, osiągniętego na przekór tym wszystkim, którzy powątpiewali w sens otwierania tej trasy. Prawie 10 tys. Norwegów, którzy przylecieli Norwegianem na Pomorze Zachodnie potwierdza, że to połączenie, to rzeczywiście strzał w przysłowiową dziesiątkę. Korzysta na tym nie tylko Port Lotniczy, ale też cały Region. Wystarczy przytoczyć dane Instytutu Turystyki, z których wynika, że w ubiegłym roku turyści ze Skandynawii średnio wydawali w Polsce 77 USD dziennie, zaś w tym roku kwota ta wzrośnie do blisko 100 USD. Mnożąc tę kwotę przez 4 dni, bo tyle turysta norweski przylatujący do Szczecina Norwegianem, przebywa przeciętnie na Pomorzu Zachodnim, otrzymujemy niebagatelną kwotę ponad 4 mln USD, jaka zasiliła nasz Region od listopada ubiegłego roku. Jako mieszkańcy Pomorza Zachodniego cieszymy się więc, że Norwegian stawia na Szczecin – mówi Maciej Jarmusz, Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin Goleniów im. NSZZ Solidarność.


  “Ważne miejsce w naszej strategii zajmuje Szczecin, również ze względu na naturalne i szybko rozwijające się związki Pomorza Zachodniego oraz Ziemi Lubuskiej ze Skandynawią, gdzie znajdują się nasze bazy. Sukces połączenia do Oslo potwierdza słuszność naszej polityki rozwijania połączeń lotniczych między Polską a Norwegią. Oferujemy ich więcej niż jakikolwiek inny przewoźnik i będziemy umacniać pozycję lidera na tym rynku. Tylko Norwegian łączy z Norwegią pięć polskich miast, Warszawę, Kraków, Gdańsk, Szczecin i Wrocław, Trasy te, podobnie jak trasa ze Szczecina do Oslo, cieszą się rosnącym zainteresowaniem pasażerów, którzy chcą latać nie tylko tanio, ale też wygodnie i punktualnie. Konkurencyjne i transparentne ceny, norweska solidność i polska gościnność to atuty Norwegian, doceniane na Pomorzu.”, podkreśla Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki.

  Warto przypomnieć, że zgodnie z danymi przewozowymi za 2007 rok, opublikowanymi przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, Norwegian jest najbardziej dynamiczną linią lotniczą w Polsce. Łączna liczba pasażerów Norwegian obsłużonych w polskich portach lotniczych wzrosła w 2007 roku o 111%, do 545 tys. Stawia to norweską linię na pierwszym miejscu na liście przewoźników, którzy w ubiegłym roku najszybciej zwiększali przewozy pasażerskie.

  Norwegian oferuje połączenia na czternastu trasach międzynarodowych z Warszawy, pięciu z Krakowa oraz po jednej z Gdańska, Szczecina i Wrocławia. W warszawskiej bazie stacjonują trzy samoloty Boeing 737-300 i pracuje blisko 100 osób.