e-biletylotnicze.pl
Od listopada trzy rejsy tygodniowo z Gdańska do Oslo Gardermoen

 • Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, w sezonie zimowym oferować będzie tygodniowo trzy rejsy na trasie Gdańsk – Oslo. Boeing 737 Norwegian odlatywać będzie z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy na główne lotnisko w Oslo (Gardermoen) we wtorki, czwartki i niedziele.

  Rejsy z Gdańska do Oslo wykonywane są zgodnie z poniższym rozkładem:  Wtorki/Czwartki/Niedziele  Wylot z Gdańska o godz. 14.25, przylot do Oslo o godz. 15.50

  Wylot z Oslo o godz. 12.30, przylot do Gdańska o godz. 14.00

  „Połączenie, z powodzeniem eksploatowane przez Norwegian od 2007 roku, cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i w Norwegii. To nasz wspólny sukces. Cieszymy się, że Norwegian stawia na Trójmiasto. Liczymy na kolejne połączenia, które wzbogacając różnorodność siatki połączeń oferowanych z Pomorza, w jeszcze większym stopniu wzmocnią pozycję Norwegian na naszym rynku. Już wkrótce świętować będziemy stutysięcznego pasażera Norwegian w Gdańsku – mówi Włodzimierz Machczyński, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk Sp. z o.o.

  “Konkurencyjne i transparentne ceny, norweska solidność i polska gościnność, połączenia między głównymi portami lotniczymi, to atuty Norwegian, doceniane również na Pomorzu. Jesteśmy przekonani, że nowy, bardzo dogodny rozkład, jeszcze bardziej uatrakcyjni to połączenie w sezonie zimowym. Rejsy Oslo - Gdańsk są dobrze skomunikowane w Oslo ze skandynawskimi rejsami Norwegian, co daje możliwość podróży z Gdańska przez Oslo do Stavanger, Bergen, Trondheim i innych naszych portów w Norwegii. Konsekwentnie umacniamy pozycje lidera w przewozach między Polską a Norwegią. Nasza oferta norweska to nie tylko połączenia z Gdańska do Oslo i przez Oslo dalej do Norwegii, ale również połączenia z Warszawy, Szczecina i Wrocławia do Oslo, z Warszawy do Oslo Rygge, Trondheim, Stavanger i Bergen oraz z Krakowa do Oslo, Oslo Rygge, Stavanger i Bergen. Ważne miejsce w naszej strategii zrównoważonego rozwoju zajmuje Gdańsk, również ze względu na naturalne i szybko rozwijające się związki Pomorza ze Skandynawią, gdzie znajdują się nasze bazy”, podkreśla Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, pan Jarosław Święcki.  Warto przypomnieć, że zgodnie z danymi przewozowymi za 2007 rok, opublikowanymi przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, Norwegian jest najbardziej dynamiczną linią lotniczą w Polsce. Łączna liczba pasażerów Norwegian obsłużonych w polskich portach lotniczych wzrosła w 2007 roku o 111%, do 545 tys. Stawia to norweską linię na pierwszym miejscu na liście przewoźników, którzy w ubiegłym roku najszybciej zwiększali przewozy pasażerskie.  Norwegian oferuje połączenia na dwunastu trasach międzynarodowych z Warszawy, pięciu z Krakowa oraz po jednej z Gdańska, Szczecina i Wrocławia. W warszawskiej bazie stacjonują trzy samoloty Boeing 737-300 i pracuje blisko 100 osób.