e-biletylotnicze.pl
Dobry rok Norwegian w Gdańsku

 • Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, umocniła w 2008 roku pozycję w Gdańsku. W minionym roku na trasie Gdańsk – Oslo przewiozła 40.962 pasażerów , tj. o ponad 8% więcej niż w 2007 roku. Istotnie przyczyniło się do tego poszerzenie od sezonu zimowego oferty trzech bezpośrednich połączeń tygodniowo z Gdańska do Oslo o połączenia tranzytowe do siedmiu miast w Norwegii. Mieszkańcy Trójmiasta i całego Pomorza mają do dyspozycji połączenia z gwarantowanymi transferami na lotnisku Gardermoen w Oslo do następujących norweskich portów: Alesund, Bardufoss, Bergen, Kristiansand, Stavanger, Tromso i Trondheim.  Rejsy z Gdańska, pozwalające na przesiadki w Oslo, odbywają się zgodnie z poniższym rozkładem:

  Wtorki/Czwartki

  Wylot z Gdańska o godz. 14.40 przylot do Oslo o godz. 16.10

  Wylot z Oslo o godz., 12.45, przylot do Gdańska o godz. 14.15


  Niedziele

  Wylot z Gdańska o godz. 10.45 przylot do Oslo o godz. 12.15

  Wylot z Oslo o godz., 8.45, przylot do Gdańska o godz. 10.15

  Rejsy te pozwalają ponadto na tranzyty w Oslo na rejsy Norwegian do Sztokholmu i Kopenhagi oraz wielu innych atrakcyjnych miast w całej Europie. Z głównego lotniska w Oslo, jakim jest Gardermoen, Norwegian oferuje połączenia do kilkudziesięciu portów w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie , w tym między innymi do Alicante, Antalyi, Barcelony, Belgradu, Bordeaux, Budapesztu, Korfu, Larnaki, Dusseldorfu, Edynburga, Genewy, Gran Canarii, Ibizy, Londynu (Gatwick oraz Stansted), Malagi, Marakeszu, Monachium, Moskwy, Nicei, Paryża, Pizy, Rijeki, Rodos, Rzymu, Salzburga, Santorini, Sharm-el-Sheik, Splitu, St. Petersburga, Tallina, Warny i Wilna.

  Norwegian jest jedyną tanią linią gwarantującą przesiadki w swoich bazach. Możliwości takie daje główne lotnisko w Oslo (Gardermoen), będące jednocześnie najważniejszą bazą norweskiej linii. Na tle innych przewoźników wyróżnia się ponadto transparentnymi cenami, brakiem ukrytych opłat, najwyższym limitem bagażu (40 kg bagażu rejestrowanego oraz 10 kg bagażu podręcznego), elastycznymi taryfami biznesowymi Full Flex, dostępnymi również w Globalnym Systemie Dystrybucyjnym Amadeus, oraz nowoczesnymi samolotami (blisko 60 zamówionych samolotów B-737-800). W przeciwieństwie do wielu innych tanich linii, których samoloty lądują na lotniskach nierzadko oddalonych nawet o 100 km od miast docelowych, Norwegian lata do głównych portów lotniczych, co jest ważne nie tylko dla ruchu służbowego, ale także dla pasażerów podróżujących prywatnie. Na uwagę zasługują najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, wykorzystywane przez Norwegian w celu obniżenia kosztów oraz podnoszenia poziomu obsługi, w tym self check-in oraz mobile check-in.


  „Połączenie, z powodzeniem eksploatowane przez Norwegian od 2007 roku, cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i w Norwegii. Skorzystało z niego już blisko 90 tys. pasażerów. W ubiegłym roku przez nasz Port przewinęło się o ponad 8% więcej pasażerów Norwegian niż w roku 2007. To nasz wspólny sukces. Korzysta na tym nie tylko Port Lotniczy, ale też cały Region. Jako mieszkańcy Pomorza cieszymy się, że Norwegian stawia na Trójmiasto. Liczymy na kolejne połączenia, które wzbogacając różnorodność siatki połączeń oferowanych z Pomorza, w jeszcze większym stopniu wzmocnią pozycję Norwegian na naszym rynku – mówi Włodzimierz Machczyński, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.  “Ważne miejsce w strategii Norwegian Air Shuttle zajmuje Trójmiasto, również ze względu na naturalne i szybko rozwijające się związki Pomorza ze Skandynawią, gdzie znajdują się nasze bazy. Sukces lotów do Oslo potwierdza słuszność naszej polityki rozwijania połączeń lotniczych między Polską a Norwegią. Oferujemy ich więcej niż jakikolwiek inny przewoźnik i będziemy umacniać pozycję lidera na tym rynku. Rejsy Gdańsk - Oslo są dobrze skomunikowane w Oslo z naszymi rejsami do siedmiu miast w Norwegii, a co najważniejsze, jako jedyni wśród tanich przewoźników gwarantujemy możliwość przesiadki. Dzięki temu przed mieszkańcami Pomorza otwiera się cała Skandynawia. Konkurencyjne i transparentne ceny, norweska solidność i polska gościnność to powszechnie doceniane atuty Norwegian”, podkreśla Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki.