e-biletylotnicze.pl
Norwegian inauguruje kolejną trasę: z Krakowa do Kopenhagi!

 • Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, 2 kwietnia zainaugurowała połączenie Kraków - Kopenhaga. Nowa trasa obsługiwana jest samolotem Boeing 737-800 NG trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Rejsy odbywają się będą zgodnie z poniższym rozkładem:  Wtorek/Czwartek  Odlot Kopenhaga (CPH) 10:30
  Przylot Kraków (KRK) 12:00  Odlot Kraków (KRK) 12:30

  Przylot Kopenhaga (CPH) 14:00

  Sobota  Odlot Kopenhaga (CPH) 09:00

  Przylot Kraków (KRK) 10:30


  Odlot Kraków (KRK) 11:00

  Przylot Kopenhaga (CPH) 12:30

  "Cieszymy się, że Norwegian konsekwentnie stawia na Kraków i otwiera kolejną trasę z naszego lotniska. Kopenhaga to już piąty, po Oslo, Sztokholmie, Stavanger i Bergen, skandynawski port w krakowskiej ofercie Norwegian. Dzięki nowym trasom norweski przewoźnik umacnia swoją pozycję wśród linii operujących z naszego lotniska. Cieszę się, że niedługo świętować będziemy półmilionowego pasażera Norwegian w Krakowie. Co ważne, na pokładach samolotów Norwegian przylatuje do Krakowa coraz więcej Skandynawów" - mówi Jan Pamuła , Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

  Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki, podkreśla: "Nasze połączenia z Krakowa cieszą się coraz większym zainteresowaniem pasażerów, którzy chcą latać nie tylko tanio, ale też wygodnie i punktualnie. Dzięki nowym trasom umacniamy pozycje lidera w przewozach między Polską a Skandynawią. Nasza skandynawska oferta to nie tylko połączenia z Krakowa do Oslo, Stavanger, Bergen, Sztokholmu i Kopenhagi, ale również połączenia z Warszawy, Gdańska, Szczecina i Wrocławia do wielu portów w Norwegii i Szwecji. Jako jedyni wśród tanich przewoźników oferujemy połączenia z Polski przez Oslo do innych miast w Norwegii, z gwarantowanymi przesiadkami na lotnisku Gardermoen, a także przez Sztokholm do kilku miast w Szwecji, z gwarantowanymi przesiadkami na lotnisku Arlanda".  Lotnisko Kastrup w Kopenhadze to nowa baza Norwegian w Skandynawii. Największa skandynawska tania linia lotnicza oferuje z tego lotniska połączenia do ponad 20 portów, w tym między innymi do Malagi, Alicante, Alborga (cztery razy dziennie), Amsterdamu, Sztokholmu (cztery razy dziennie), Barcelony, Edynburga, Faro, Londynu (trzy razy dziennie na lotnisko Gatwick), Nicei i Paryża. W wielu przypadkach możliwe będą przesiadki w Kopenhadze. Lotnisko Kastrup jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum Kopenhagi.

  Połączenie do Kopenhagi to już kolejna nowość przygotowana na sezon letni przez Norwegian. Pozostałe nowe trasy to Dubrownik i Warna oraz Ateny i Split, powracające po zimowej przerwie.