e-biletylotnicze.pl
Norwegian wspólnie z Kraków Airport promuje Norwegię w Małopolsce

 • Norwegian Air Shuttle, Kraków Airport oraz Dział Handlowy Ambasady Norwegii – Innovation Norway, wraz z partnerami, Radisson Blu i Novasol, promowały dziś Norwegię podczas seminarium, poświęconego rozwojowi i współpracy gospodarczej, w tym turystycznej, między Polską a Norwegią. Gościem honorowym i prelegentem był pan Vidar Segtnan, Radca Handlowy Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce, który wygłosił referat na temat stosunków gospodarczych oraz zaangażowania funduszy pomocowych z budżetu Królestwa Norwegii w naszym kraju, a zwłaszcza w Małopolsce.  Podczas seminarium zaprezentowane zostały również nowości Kraków Airport, a także oferta Norwegian dla podróżujących służbowo i turystycznie do Skandynawii, między innymi taryfy elastyczne oraz portal agencyjny i korporacyjny.

  Norwegian Air Shuttle, największa skandynawska i czołowa europejska tania linia lotnicza, systematycznie umacnia pozycję w Krakowie. Istotnie przyczyniło się do tego uruchomienie nowego połączenia z Krakowa do Kopenhagi, a także poszerzenie od sezonu zimowego oferty o połączenia tranzytowe do wielu miast w Norwegii oraz Szwecji. Mieszkańcy Krakowa i całej Polski południowej mają do dyspozycji połączenia z gwarantowanymi transferami na lotnisku Gardermoen w Oslo do następujących norweskich portów: Alesund, Bardufoss, Bodo, Kristiansand, Narvik, Tromso i Trondheim, a także z gwarantowanymi transferami na lotnisku Arlanda w Sztokholmie do Lulea i Umea w Szwecji.  Rejsy z Krakowa do Oslo, Kopenhagi i Sztokholmu pozwalają ponadto na tranzyty na rejsy Norwegian do wielu innych atrakcyjnych miast w całej Europie, w tym między innymi do Dusseldorfu, Edynburga, Gran Canarii, Ibizy, Londynu Gatwick, St. Petersburga, Tallina i Wilna.

  Norwegian jest jedyną tanią linią gwarantującą przesiadki w swoich bazach. Na tle innych przewoźników wyróżnia się ponadto transparentnymi cenami, brakiem ukrytych opłat, najwyższym limitem bagażu (40 kg bagażu rejestrowanego oraz 10 kg bagażu podręcznego), elastycznymi taryfami biznesowymi Full Flex, dostępnymi również w Globalnym Systemie Dystrybucyjnym Amadeus, oraz nowoczesnymi samolotami (ponad 50 zamówionych samolotów B-737-800). W przeciwieństwie do wielu innych tanich linii, których samoloty lądują na lotniskach nierzadko oddalonych nawet o 100 km od miast docelowych, Norwegian lata do głównych portów lotniczych, co jest ważne nie tylko dla ruchu służbowego, ale także dla pasażerów podróżujących prywatnie. Na uwagę zasługują najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, wykorzystywane przez Norwegian w celu obniżenia kosztów oraz podnoszenia poziomu obsługi, w tym self check-in oraz mobile check-in.  Bilety na połączenia z Krakowa, w cenie już od 179 PLN (brutto), a także przez Oslo do kilkudziesięciu innych portów można kupować bezpośrednio na stronie internetowej www.norwegian.com, w polskojęzycznym Centrum Sprzedaży i Rezerwacji, w biurach podróży, a także na lotniskach, w tym na lotnisku w Krakowie.  „W Krakowie coraz intensywniej widać obecność Skandynawów – nasze miasto nie tylko cieszy się dobrą renomą jako ośrodek turystyczny, ale coraz częściej również dostrzegany jest jego potencjał biznesowy. Przyczynia się do tego niewątpliwie oferta naszego lotniska, szczególnie szeroka siatka połączeń do Norwegii, Szwecji, Danii czy Finlandii” – komentuje Jan Pamuła, Prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice Sp. z o.o.  “Ważne miejsce w strategii Norwegian Air Shuttle zajmuje Kraków, do którego latamy już od czterech lat. Sukces lotów z Krakowa potwierdza słuszność naszej polityki rozwijania połączeń lotniczych między Polską a Skandynawią, a zwłaszcza Norwegią. Oferujemy ich więcej niż jakikolwiek inny przewoźnik i będziemy umacniać pozycję lidera na tym rynku. Rejsy z Krakowa są dobrze skomunikowane w Oslo i Sztokholmie z naszymi rejsami w Norwegii i Szwecji, a co najważniejsze, jako jedyni wśród tanich przewoźników gwarantujemy możliwość przesiadki. Dzięki temu przed mieszkańcami Polski południowej otwiera się cała Skandynawia. Konkurencyjne i transparentne ceny, norweska solidność i polska gościnność to powszechnie doceniane atuty Norwegian” - podkreśla Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska, Jarosław Święcki.