e-biletylotnicze.pl
Self check-in Norwegian w Warszawie

  • Norwegian Air Shuttle, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, jako pierwszy przewoźnik niskokosztowy na polskim rynku, oferuje od 1 lipca na warszawskim lotnisku Okęcie usługę samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej (self check-in).

    Self check-in to nowoczesne rozwiązanie, z powodzeniem wykorzystywane na wielu lotniskach w Skandynawii, gdzie samodzielnie odprawia się większość pasażerów Norwegian. Przyspiesza ono proces odprawy, a także, co szczególnie ważne w obecnych trudnych dla branży lotniczej czasach, pozwala istotnie ograniczyć koszty.

    „Jesteśmy przekonani, że również polscy pasażerowie docenią zalety samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, którą jako pierwsi spośród linii low-cost wprowadzamy w Polsce. Będziemy zachęcać do korzystania z automatów check-in, w których szybko, łatwo i bez kolejki można dokonać odprawy, a zaoszczędzony czas można wykorzystać na przykład na zakupy przed odlotem”, mówi Jarosław Święcki, Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle Polska.

    Nowe rozwiązanie niesie ze sobą szereg korzyści dla pasażerów. Każda osoba odlatująca z Warszawy rejsami Norwegian ma teraz możliwość dokonania odprawy w jednym z trzech automatów samoobsługowych. Wyróżniające się czerwonym kolorem urządzenia zainstalowane zostały na Terminalu 1, w hali odlotów, obok stanowiska informacji. W automacie możliwa jest całkowita odprawa biletowo - bagażowa, a pasażer ma możliwość wybrania dowolnego miejsca w samolocie oraz nadania bagażu. Po wydrukowaniu karty pokładowej oraz wywieszki bagażowej, którą należy przykleić do bagażu, pasażer udaje się do specjalnego stanowiska odbioru bagażu oznaczonego jako Baggage Drop Off, a następnie do wyjścia do samolotu. Pełna odprawa może trwać nawet mniej niż jedną minutę. Wszystkie instrukcje dostępne są również w języku polskim.

    Na tle innych przewoźników Norwegian wyróżnia się nie tylko nowoczesnymi rozwiązaniami, wykorzystywanymi w celu obniżenia kosztów oraz podnoszenia poziomu obsługi, w tym self check-in oraz mobile check-in, ale również transparentnymi cenami, brakiem ukrytych opłat, najwyższym limitem bagażu (40 kg bagażu rejestrowanego oraz 10 kg bagażu podręcznego), elastycznymi taryfami biznesowymi Full Flex, dostępnymi również w Globalnym Systemie Dystrybucyjnym Amadeus, oraz nowoczesnymi samolotami (58 zamówionych maszyny B-737-800). W przeciwieństwie do wielu innych tanich linii, których samoloty lądują na lotniskach nierzadko oddalonych nawet o 100 km od miast docelowych, Norwegian lata do głównych portów lotniczych, co jest ważne nie tylko dla ruchu służbowego, ale także dla pasażerów podróżujących prywatnie.